Moje první terapie: Příběh Honzy

Terapie je často vnímána jako cesta k léčení vážných duševních poruch, avšak pro mnoho lidí se stává také nástrojem pro osobní růst a rozvoj. Tento článek přináší příběh klienta Honzy, který se rozhodl prozkoumat terapii jako prostředek k překonání svých osobních výzev a nalezení nové životní perspektivy. Honzův příběh ukazuje, jak terapie může proměnit nejen jedince, ale i jeho vztahy a celkový životní pocit. Nyní už nechme vyprávět Honzu...

První kroky do neznáma

Nová kapitola mého nového života pomalu začínala, když jsem čekal na svou terapeutku doma u svého počítače. Myslel jsem si, že ve svém domácím prostředí to bude v klidu, ale srdce mi bušilo v hrudi tak silně, že jsem skoro nechápal, proč jsem tak nervózní. A pak mi to najednou došlo – moje staré já se prostě nechtělo změnit a ztratit kontrolu. Ruce se mi hodně třásly, možná mě chtěly odradit, když jsem se odhodlával stisknout tlačítko pro připojení se ke schůzce. Byl to krok, který mě děsil, ale zároveň jsem věděl, že je nezbytný a že pak už bude vše jinak.

Setkání s terapeutkou

Jakmile jsem se připojil, přivítala mě sympatická terapeutka s uklidňujícím hlasem. Mou nervozitu asi ihned poznala a několika větami mi celý proces terapie vysvětlila, což mi velmi pomohlo zbavit se strachu z neznámého. Místo se zdálo být obyčejnou online místností, ale pro mě to byl vstup do nového začátku.

 • Uklidňující hlas terapeutky: Pomohl zmírnit mou nervozitu.

 • Vysvětlení procesu: Pomohlo mi zbavit se strachu z neznámého.

 • Empatický přístup: Cítil jsem, že mě terapeutka skutečně rozumí a podporuje.

 • Trpělivost: Terapeutka mě vedla s trpělivostí, což mi umožnilo otevřít se a sdílet své obavy.

Prozkoumávání minulosti a současnosti

Každé slovo, pocit a vzpomínka, které jsem si vybavil a vyslovil téměř bez úsilí, mi připadalo jako malé vítězství nad vlastními obavami. Terapeutka mě vedla s takovou trpělivostí a empatií, že jsem se začal cítit, jako bych za jejího vedení sestavoval rozbitý porcelán své duše do nové, celistvé podoby.

"Jakmile se terapie rozjela, začal jsem vyprávět svůj problém jako příběh, v němž se prolínaly věci a situace ze současnosti s těmi z dětství a minulosti."

Sezení postupně nabíralo na intenzitě, jak jsme se ponořili do hlubin mého strachu a bolesti. Ale s každým prozkoumaným koutem mé psychiky jsem získával novou sílu. Až jsem si uvědomil, že nejen mluvím o svých trápeních, ale začínám je i překonávat, hlavou mi začaly proudit různé aha momenty, kdy jsem si uvědomoval své stejné negativní programy v tolika různých životních situacích a s různými lidmi.

Úleva a nová naděje

Jakmile se sezení chýlilo ke konci, cítil jsem již zvláštní směsici úlevy a naděje. Byl jsem trochu vyčerpaný, ano, ale hlavně nějakým způsobem očištěný. Moje problémy mi po 2 hodinách přišly, že se mne netýkají, cítil jsem se svobodný a šťastný jako jsem si ani nepamatoval, kdy naposled. Terapii jsem opouštěl s pocitem, že mám v ruce klíč k vlastní svobodě, klíč, který jsem našel v této online místnosti plné emocí, vzpomínek, ale i pochopení a přijetí. Terapie mi ukázala, že každý z nás má v sobě sílu k změně, a já jsem byl odhodlán tuto sílu konečně použít.

Změny po terapii

Již za den po terapii jsem vnímal velkou změnu u sebe i ve vztazích s rodinou a v práci. Nic mě nerozčilovalo, cítil jsem se klidný a všichni se chovali jako vyměnění. Fascinovalo mě to hlavně tím, že oni přece nikde na terapii nebyli, ale přesto se jejich chování ke mně kompletně změnilo. Nakonec jsem se podíval zpět na ten první den terapie s vděčností, protože to byl ten den, kdy jsem začal znovu psát příběh svého života – tentokrát kapitolu plnou naděje a s novou pozitivní perspektivou. To mi předtím přišlo jako nemožný úkol. Nyní se těším na každý den svého života a už teď vím, že jít na terapii bylo jedno z nejlepších rozhodnutí. A hlavně taky vím, že když budu mít v životě nějaké trápení, problém či se budu cítit špatně, tak už vím a mám možnosti, co s tím udělat.

Jak mi terapie s iHappy pomohla:
 • Zklidnění mysli: Terapie mi pomohla dosáhnout vnitřního klidu a stability.

 • Lepší zvládání stresu: Naučil jsem se techniky, jak efektivně zvládat stresové situace.

 • Zvýšení sebedůvěry: Mám větší důvěru ve své schopnosti a rozhodnutí.

 • Zlepšení vztahů: Moje vztahy s rodinou a přáteli se výrazně zlepšily.

 • Jasnější životní cíle: Terapie mi pomohla definovat a zaměřit se na své životní cíle.

 • Pozitivní změna v perspektivě: Můj pohled na život a jeho výzvy se stal pozitivnějším a optimističtějším.

Příběh klienta Honzy zpracovala:

Andrea Vokálová

Terapeutka iHappy. Její životní poslání je pracovat s lidmi, které v životě něco trápí, chtějí to změnit a užívat si život svobodně s lehkostí podle sebe.

Online terapie osobního rozvoje iHappy

 • Sezení se zkušenými a terapeuty, kteří od roku 2019 pomohli více než 6.000 spokojených klientů.

 • Účinná a logická metoda, která přináší jasné výsledky už po prvním sezení (není nutné docházet opakovaně).

 • Efektivní metoda vhodná pro řešení akutních i dlouhodobých problémů a také jako metoda osobního rozvoje.

 • Jednotná cena za terapii 2.900 Kč / 120 minut.

Nebuďte v tom sami, pomůžeme vám.

Rozhodněte se pro šťastnější a pohodovější život díky iHappy. Přinášíme příběhy klientů, kteří se odhodlali aktivně přistoupit ke změně svého myšlení a prožili na vlastní kůži výhody terapie s iHappy.

Příběhy našich klientů